Vyšlo další číslo

Poslední pracovní dny v květnu bude do každé domácnosti v České Třebové, včetně místních částí Kozlov, Lhotka, Skuhrov a Svinná, doručen Českotřebovský zpravodaj. Pokud nechcete čekat, až se tištěná verze objeví ve vaší poštovní schránce, můžete si přečíst elektronickou verzi ve formátu PDF či EPUB.

Červnové vydání vám přináší vizualizace interiérů nové městské knihovny, jejíž stavba začne v nejbližší době v ul. Slovanská. Představí vám držitele cen města Kohout za rok 2023 a také Sportovce roku.

Letos v červnu uplyne 100 let od narození Mojmíra Stránského a v září 110 let od narození Františka Stránského – dvou bratří, v jejichž dílně se zrodil legendární „Hadrák“. Článek na straně 8 přibližuje konstruktérská řešení, která měla zlepšit kvalitu života handicapovaných lidí.

Kromě Týdne sportu se můžete těšit také na ZUŠ OPEN, Noc kostelů, Akademii Taneční školy, Běh na Kozlovský kopec, Den myslivosti, Dětský den ve Svinné, hru pro děti Kola, kolečka a zahájení léta v Javorce.

Připomínáme také zápis do Základní umělecké školy Česká Třebová.

Spolek Otužilci Česká Třebová shrnuje svoje pětileté působení a Bike Resort Peklák můžete podpořit svým příspěvek a stát se jejich parťákem.

Od únorového vydání v roce 2024 Českotřebovského zpravodaje platí nová cena za otištění vzpomínek na zesnulé. Vyřizuje Pohřební služba Eko Bi s. r. o.

Novinky z města vždy najdete na stránkách www.ceska-trebova.cz a na sociálních sítích. 

Do přípravy dalšího čísla se můžete zapojit i vy, stačí poslat příspěvek, pozvánku na událost a fotografie na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 14. června 2024.

Českotřebovský zpravodaj najdete ve svých poštovních schránkách nejpozději 31. května 2024. Pokud ne, zavolejte na tel. číslo 737 525 001 nebo pište na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Volné výtisky Českotřebovského zpravodaje budou k dispozici v městské knihovně, turistickém informačním centru, na obecním úřadě v obci Přívrat, Rybník, Semanín a Třebovice, nejdříve 3. června 2024.

Příjemné dny vám přeje

Hana Sychrová, redaktorka

 

  

KULTURA | SPORT | POLITIKA | MĚSTO | AKCE | VZDĚLÁVÁNÍ | VOLNÝ ČAS